Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

"Demokracia" podľa Hríba (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Kamarát môj zlatý
potom čo tu napáchali tvoji rodáci za posledných 50 rokov by som privítal americký radar v každom meste, či dedine na území SR!!! A čo tak keby si namiesto toho konfrotačného tónu zvolil taký ospravedlňujúci sa? Akým právom si te KGB rozviedčik Putin dovoľuje vyhrážať iným samostatným, slobodným krajinám? Ak sa Česko, alebo Poľsko rozhodne mať na svojom území mimozemskú raketovú základňu, tak to je ich vec.. Rusi potom čo napáchali v celej Európe majú právo len drťať ústa...
_nobody
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

 

Vraj radar v každom meste ... ináč si normálny? Vieš, čo takáto vecička okolo seba šíri? Neviem, či by sa ti páčilo, keby ti takúto vec nakvartírovali kilometer za dom a už po roku či dvoch by si s celou rodinou riešil, čo s leukémiou.

Podotýkam, že to nie je letecký radar, ktorý je zamierený hore, ale tento sníma priestor v cca 15 stupňovom vertikálnom uhle, lebo rakety s plochou dráhou letu letia pomerne nízko, tak pár stovák metrov nad zemou. Teda všetko to praží do ľudí bývajúcich naokolo. A výkon sa môže pohybovať v stovkách wattov výkonu mikrovlnového signálu, čo je sakra dosť.

Ja by som nesúhlasil, aby mi takýto sajrajt namontovali hoci len 30 km od domu.
 
Hodnoť

Áno - chýbajú mí

Ako som spomínal - po tom čo tu vyvádzali rusi za posledné storočie som za to!!!!
 

 

a co vyvadzaju teraz americania po svete, ti nevadi?
ze zabijaju arabov a inych farebnych, ktorych nie je skoda?
hirko, hirko, tvoje meno je symptomaticke, ze presadzujes totalitu
 

 

No vidíš.
Mne na rozdiel od teba žiadne vojská nechýbajú. Skôr si myslím, že ich je stále nehorázny nadbytok. Cudzích i našich.
 

Moja reč !

Viď môj príspevok vyššie...
 

Fakty sú také

1. Rusi nikdy neútočili na západ, dokonca aj Poliaci vždy útočili na Rusov, problém je že zatial všetci skrachovali a museli niesť následky, čo sa im samozrejme nepáčilo.
2. Aj Slovenský štát vyhlásil Rusku vojnu a aktívne sa na nej zúčastnil a nie naopak.
3. Po I.sv participovalo Československo na územnom zisku na úkor Ruska, čo bolo iste priemne.
4. Rusko porazilo hitlerovské Nemecko a fašizmus, oslobodilo celú Európu a kontinentálnu Áziu.
5. Do Ruského vplivu sme sa dostali po II. sv vojne ale aj sami sme s tým súhlasili pod dojmom konzumovania demokracie UK ,Francúzka ,Nemecka a iných.
6. Rusi nás obsadili až 68, po tom ako sme sa dostávali z ich područia, samozrejme sme doplatili na provokácie z nám historicky známych oblastí s historickým hodením cez palubu.
7. Rusi, u nás ako v okupovanej krajine, sa nesprávali ani po vojne a ani po 68 tak ako napr. USA v Paname, Iráku atď. nestrielali po nás pri každej príležitosti či nás neveznili v koncentráku typu Guantanámo.
 

No možno

keby si bol hneď po II sv, vojne odvlečený - zo Slovenska do gulagu, alebo by si mal stáť s bosými nohami vo vedre a naši ŠTBáci by ti v ňom hasili vápno pod dohľadom RUSKÝCH poradcov, alebo ti želeným kutáčom vymlátili všetky zuby - zase pod dohľadom RUSKÝCH poradcov, tak by si písal inák. Ozaj, ušlo mi, že koľko čechoslovákov zabili američania, mučili ich pod americkými inštruktormi, odvliekli do amerických gulagov a pod...
 

 

ziadna garancia od usa nehrozi... buduju si zakladne, platia v cashi alebo nepriamo a ide o ich vlastne strategicke plany... inak je tu len europska integracia a dohody a mier eu ako celkom s ruskom... okrem ineho druha svetova vojna mala detail ceskoslovenska umietneneho na ceste z ruska do nemecka... a jalta a rozdelenie sveta etc...
 

 

1. blbost. WWII zacinali Sovieti utokom na Polsko. Ak nemas pokazeny kompas a otocenu mapu, tak je to smer "Zapad" a rozhodne utocili Sovieti na Polsko a nie naopak.
Navyse Rusko sa uz predtym podielalo na deleni Polska.
2. zrejme si vyskrtol predchadzajuce udalosti a delenie Europy medzi Nemecko a ZSSR, utoky ZSSR na svojich zapadnych susedov atd.
4. ZSSR nikdy nic neoslobodil, len vymenil jednu okupacnu moc za druhu. Okrem toho aj tej predchadzajucej okupacii napomahal.
Odporucam natukat slova ako "sloboda" a "oslobodit".
http://slovnik.juls.savba.sk/
.
Samozrejme pokial mi nechces sucasne tvrdit, ze Nemecko oslobodilo vychodne Polsko, Pobaltie a Ukrajinu spod Sovietskej nadvlady.
6. uz davno predtym sme boli priamo podriadeni ZSSR.
7. zjavne ti uniklo, ze sme po nich pri prichode nestrielali. To by vyzeralo hooodne inak.
Takze im stacil civilny teror. A nijako si rukavicky nebrali.
 

Neviem

ale II. Sv začali Nemci porušením Versailských dohôd za pomoci Francúzka a UK s pocitom týchto mocností že Nemecko zaútočín na Rusko, preto aj tolerovali Mníchov. To že sa im to vymklo z rúk je ich problém.
Problém Polska bol taký, že na jeho terajšom území bolo Prusko a Polsko bolo Pruskom rozdelené. Východná hranica Poľska bola problematická - išlo o step kde sa historicky stretávalo Poľsko s Ukrajinou (nie Rusmi). Pri tom agresori boli raz jedny raz druhý a pri nestálosti Poľska a jeho faktickom nezakotvení vyplývajúcom z jedinečných pomerov je problematické hovoriť o delení Poľska skôr sa dá hovoriť o jeho etablovaní.
Rusko porazilo 90% síl Nemecka, Nemcov v II. sv okrem Rusov nikto vlastne neporazil s výnimkov leteckej bitky o UK, ktorú skôr Nemci opustili. Všetky invázie spojencov skončili neúspechom, ktorí neskončil katastrofou len vďaka Rusom. Dobrí príklad je Afrikakorps ,keď tento armádny zbor doplnení Talianmi ovládal celý sever Afriky a bojoval proti zbytku spojencov, pričom to bola zanedbateľná časť nemeckej armády.
Európa sa nikdy nedelila medzi ZSSR a Nemecko.
Sloboda je relatívny pojem, dá sa povedať že všetky krajiny okupované Rusmi či pod Ruskov nadvládov boli 100x slobodnejšie ako okupované USA či pod ich nadvládov.
 

aalex

...dá sa povedať že všetky krajiny okupované Rusmi či pod Ruskov nadvládov boli 100x slobodnejšie ako okupované USA či pod ich nadvládov.... to myslíš vážne. Povedz mi jednu vec, napr. keď bolo západné Nemcké okupované Američnami počas studenej vojny, prečo mali napr. slobodu pohybu a slobodu slova a my čo sme boli okupovaní RUsmi sme mali prd makový? Ktorá okupácia bola horšia?
 

 

- vojna zacina strelbou.
Ten pocit by som nebral do uvahy, kedze este niekedy v 30-ych rokoch mali GBr aj Fra dost prostriedkov nato, aby Nemecko vojensky spacifikovali. Takze neslo o toleranciu utoku na vychod, ale o nechut k dalsej vojne (co sa im zase nedivim).
- Nemecko porusovalo spominane dohody a budovalo armadu s vyraznou(!!!) pomocou ZSSR. Prave tam boli skusane tanky, lietadla, spolupracovalo sa so sovietskymi kontruktermi.
- nevsimol som si, zeby hranica, na ktoru maju 2 staty rozny nazor davala Sovietom opravnenie opatovne zlikvidovat (ako uz niekolkokrat) Polsko
- Rad by som vediet, odkial tahas tych 90%. V Bitke o Britaniu bolo Nemecko regulerne porazene - svoj ciel nedosiahlo a nakoniec ho uz ani nebolo schopne dosiahnut. Takze ak sa Nemci stiahli, tak zrejme s uvedomenim si tejto skutocnosti.
- Preboha, kde to beries? Nemci boli Spojencami porazeni v Afrike, Taliansku, Atlantiku, na nebi i na zemi Z. Europy. D-Day bol uspech bez pricinenia ZSSR.
- Asi si si nevsimol, ze Nemecko a ZSSR sa na rozdeleni Europy dohodli - vysledkom boli prave utoky vykonane Sovietmi na susedov prave tak ako spolocny nemecko-sovietsky utok na Polsko.
- ta posledna veta bola napisana pod zrejme poriadnou davkou absintu.
 

Niekoľko pripomienok k uvedeným faktom:

1. Rusi nikdy neútočili na západ: Zabúdaš na napadnutie Poľska, rusko-fínske vojny, obsadenie pobaltských štátov a Besarábie. Alebo to myslíš tak, že Rusi nikdy neútočili na Francúzsko, Britániu a pod.?
2. To je fakt.
3. Toto si musím ešte pozrieť, ale myslel som, že Podkarpatská Rus bola súčasťou Rakúsko-Uhorska.
4. Hitlerovské Nemecko porazili Rusi v spolupráci s Britániou a USA. Týka sa to aj bojovej techniky, najmä lietadiel mali Rusi po katastrofe v roku 1941 minimum - veď ešte v 1944 lietali ruskí stíhači na Airacobrách a dodnes možno v ruských múzeách vidieť Bostony.
5. Toto je na dlhšiu debatu.
6. Čo za provokácie?
7. Do koncentrákov nás Rusi vozili po 45. Po 68 úplne stačilo, že sa na čelo postavili Husáci, Biľaci a iné (Gejzy) Šľapky. A veď nešlo o okupáciu, ale bratskú pomoc. (sem som chcel dať smajla, ale to nie je na smiech)
 

 

Zisti si niekde, prosím KOĽKO dodalo USA napr. Airacobier do Ruska. Zistíš, že počet bol VEĽMI malý. Ak by bojovali Rusi s Nemcami bez pomoci západu aj tak by boli Nemci porazený - len by vojna neskončila v 45, ale asi 46-48 s oveľa väčšími obeťami na jednej aj druhej strane.
 
Hodnoť

 

a co opravnuje rusko hubovat cudzim republikam? stale nevedia stravit, ze uz nie su v ich sfere vplyvu. ako inak sa da vysvetlit stale natlaky na cesko koli radaru, ci protesty proti presunu pamatnika v estonsku, ved to je chore...
 

re

chorá je strata pamäti a aj slepota a hluchota
 

 

hovoris mi z duse...
 

 

Nie je to také choré ako myslíš. V Estónsku umierali sovietsky vojaci, preto sa im moc nedivím, že ich to s...rdí. A čo sa týka Česka - kde vidíš nátlak? Hovoril niekto niečo v tom zmysle, že keď to tam postavia, tak na nich zaútočia? To si kde videl? Jasne hovorili, že V PRÍPADE KONFLIKTU bude radar v Česku prvý na rane. A to je prosím len upozornenie - je logické, že v KAŽDOM vojenskom konflikte sú radary prvé na rane.
 
Hodnoť

Pre p. Hirka

Na toto sa dá povedať iba jediné: "Tupec!"
 

 

Počuj hlavátka,neondej sa. Hirko vyjadril svoj názor vychádzajúci z jeho osobnej skúsenosti. Podotýkam,že slušne.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Najčítanejšie


 1. Martin Greguš: Poslanec Blaha vs ETIKA. Viete aké predmety Ľ. Blaha učil na Akadémii policajného zboru? 1 628
 2. Peter Gregor: Čierno biela sloboda - Zanzibar. 779
 3. Michal Porubän: Senzácia : O poslanca Ľuboša Blahu prejavil záujem Oxford,Harvard a aj Princeton ! 413
 4. Martin Greguš: Matovičov status o obyčajných ľuďoch a dôchodcoch. Je to správna "interpretácia" situácie? 355
 5. Simona Kyselicová: Ako som začala predávat' medovníky v zahraničí || Život v Nórsku 282
 6. Stop alibizmu: Solidárne zdravotníctvo - choroba štátu, na ktorú zomiera oveľa viac ľudí ako na Covid-19 257
 7. Karolína Olšavská: Dve sestry alebo Kam môže dospieť zlo zasiate rodičmi 241
 8. Martin Ondráš: Prvý minister novej vlády o ktorého sa zaujíma generálna prokuratúra 238
 9. Michal Šimečka: Dedičstvo Fica a Pellegriniho - sme poslední v EÚ 214
 10. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (22. - 28.1.1921) 152

Rebríčky článkov


 1. Peter Biščo: Tata Fico & Pele syn - večerné rozhovory 2.
 2. Peter Biščo: Tata Fico & Pele syn - večerné rozhovory 1.
 3. Martin Krištoff: Problémy dodávok vakcín korigujú akcie farmafiriem
 4. Olívia Lacenová: Kuriérske spoločnosti sa zviezli na silnejúcich online nákupoch
 5. Stanislav Jurčišin: Kapitalistický úžernícky režim v plnom rozkvete. Quo vadis?
 6. Michal Ičo: Tibor Ičo- Stromy
 7. Stanislav Martinčko: Čo všetko hodinku meral Pellegrinimu krajčírsky majster???
 8. Jozo Peric: Chorváti chcú aj napriek pandémii euro. Chorvátsko ho prijme v roku 2023
 9. Vladimír Bohm: Zrušenie Trampových profilov urýchľuje koniec sociálnych sietí
 10. Dušan Seberíni: Nehádžte perly pod svine. Príhovor ministrovi zdravotníctva


Už ste čítali?